ایجاد تحول در بخش کشاورزی کشور طی شش سال اخیر
1398/11/02

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در شش سال گذشته تحولات زیادی در بخش کشاورزی کشور ایجاد شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایانا، محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در مراسم رونمایی از دستاوردهای صنعت زنبورداری کشور که با حضور عباس کشاورز سرپرست وزارت جهاد کشاورزی و معاونان وزارت جهاد کشاورزی در سالن تلاش برگزار شد، اظهار کرد:  در شش سال گذشته تحولات زیادی در بخش کشاورزی کشور ایجاد شده است و حضور تعاونی ها و بخش خصوصی در حوزه کشاورزی قابل توجه است.

وی افزود: توسعه فعالیت‌های کشت گلخانه ای در این دوره معادل کل دولت ها در چهل سال اخیر بوده است‌.

شریعتمداری در رابطه با انتقال آب به غرب کشور تصریح کرد: طرح انتقال آب به منطقه غرب کشور اشتغال و تحول بزرگی در آن مناطق ایجاد کرد و طرح 550 هزار هکتاری اراضی خوزستان به کشاورزی آن منطقه شکل جدیدی بخشید.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد: ما باید با بخش خصوصی مشارکت داشته باشیم و توسعه اشتغال با روش های ضربتی هم مطلوب بوده است، همچنین استفاده از مشارکت های بین المللی هم می تواند در امر توسعه مفید باشد.

شریعتمداری ادامه داد: هدف ما توسعه صنعت زنبورداری در ایران است تا به مقصود برسیم.

در ادامه این مراسم، مدیرعامل صندوق توسعه زنبورداری کشور اظهار کرد: در این 40 سال در صنعت زنبورداری رشد کمی خوبی داشتیم و از یک میلیون کلونی به 8 میلیون رسیده ایم.

بهزاد بانکی پور افزود: در چند سال اخیر از تک محصولی خارج شدیم و چندین محصول را در کنار عسل تولید می‌کنیم، همچنین 150 تشکل فعال در صنعت زنبورداری کشور وجود دارند.

 بانکی پور در رابطه با برندسازی گفت: برندسازی ملی برای اولین بار اتفاق افتاده و شبکه تشکل ها با برند ملی محصولات خود را معرفی می‌کنند.

وی افزود: تکنولوژی های نوین برای تغذیه زنبور عسل وارد شده که جایگزین مناسبی برای شکر در فصل زمستان است.

مدیرعامل صندوق توسعه زنبورداری کشور گفت: صنعت زنبورداری کشور از سال 2015 در رویدادهای بین المللی حضور موثر دارد که نگاه توسعه صنعت زنبور عسل باعث تغییرات و رشد در این صنعت شده است.

وی افزود: اگر تفکر توسعه، تقویت شود در آینده نزدیک شاهد تحولات چشمگیری در این صنعت خواهیم بود.


 

تعداد مشاهده خبر274 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal