سرپرست وزارت جهاد کشاورزی: صنعت زنبورداری کشور باید توسعه یابد
1398/11/02

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی گفت: اگر می‌خواهیم زنبوردار درآمد خوبی داشته باشد باید این صنعت توسعه پیدا کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایانا، عباس کشاورز سرپرست وزارت جهاد کشاورزی در مراسم رونمایی از دستاوردهای صنعت زنبورداری کشور که با حضور محمد شریعتمداری وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی و معاونان وزارت جهاد کشاورزی در سالن تلاش برگزار شد، اظهار کرد:  زنبور عسل از موثرترین حشرات در بخش کشاورزی است و گام اول ما این است که از این حشره به خوبی محافظت کنیم که هم برای طبیعت و هم برای ما مفید است.

وی افزود: اگر می‌خواهیم زنبوردار هم درآمد خوبی داشته باشد باید این صنعت توسعه پیدا کند اما در حال حاضر نباید به عدد اقتصادی این صنعت توجه کنیم و آنچه باعث تغییر کند، ایده است.

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی در رابطه با خصوصی سازی اذعان کرد: کار باید به دست بخش خصوصی و ذینفعان واگذار شود اما باید نحوه کار اقتصادی این تشکل ها تغییر کند.

وی افزود: عملکرد بخش زنبورداری پایین است و راه برون رفت، افزایش بهره‌وری است که کمترین هزینه و بیشترین بازده را دارد.

کشاورز تاکید کرد: زنبورعسل در ابتدا برای کشور تولید به همراه دارد که این تولید هم در زمینه باغبانی و هم زراعت بوده و باعث ایجاد ارزش افزوده در سطح ملی می شود، 25 تا 40 درصد، عملکرد محصولاتی مانند کلزا و گل آفتابگردان را افزایش می‌دهد.

وی افزود: 60 تا 70 هزار تن دانه کلزای کشور وابسته به کندوها است، بنابراین زنبورداران باید حضور بیشتری در مراتع داشته باشند و کشاورزان را قانع کنند که حضور زنبور در اطراف شان به نفع آنها است.

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی ادامه داد: 80 میلیون تن محصول زراعی در کشور تولید می‌شود که زنبورعسل در آن تاثیر مستقیم دارد.

 

تعداد مشاهده خبر340 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal