تولید گوشت قرمز مناطق عشایری 20 درصد افزایش یافت
1398/06/21

رئیس سازمان امور عشایر ایران با اشاره به تاثیر بارش‌های موثر بهار امسال در بهبود تولیدات کشاورزی، گفت: امسال با بهبود علوفه، تولید گوشت قرمز در مناطق عشایری کشور 20 درصد افزایش یافته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایرنا، کرمعلی قندالی روز پنجشنبه در حاشیه بهره‌برداری از طرح‌های کشاورزی این استان که با حضور وزیر جهاد کشاورزی انجام گرفت، افزود: 25 درصدگوشت قرمز کشور از سوی عشایر تولید می‌شود که امسال شاهد افزایش تولید در این بخش هستیم.

وی تصریح کرد: عشایر کشور با در اختیار داشتن 23 میلیون راس دام سالانه 190 هزار تن گوشت قرمز تولید می‌کنند.

قندالی با اشاره به جمعیت یک میلیون و 200 هزار نفری عشایر، افزود: این جمعیت سالانه 6 میلیون تن انواع محصولات لبنی، دامی و باغی را تولید و روانه بازار می‌کند.

رئیس سازمان امور عشایر ایران با بیان اینکه 35 میلیون هکتار از مراتع کشور در اختیار عشایر قرار دارد، اظهار داشت: تولید سالانه 35 هزار تن شیر و تولید 35 درصد صنایع دستی کشور از دیگر فعالیت‌های اقتصادی این جمعیت به شمار می‌رود.

قندالی با بیان اینکه تا پایان برنامه ششم توسعه 50 هزار خانوار عشایر از منابع انرژی خورشیدی بهره‌مند می‌شوند، خاطرنشان کرد: تاکنون نیمی از این برنامه محقق شده و منابع انرژی خورشیدی در اختیار 25 هزار خانوار عشایری قرار داده شده است.

وی از اعطای 500 میلیارد تومان تسهیلات به جامعه عشایری کشور در سالجاری خبر داد و گفت: همچنین در بحث آبرسانی شرب به عشایر 340 میلیارد ریال اعتبار تخصیص داده شده است.

تعداد مشاهده خبر36 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal