ادامه روند کاهش قیمت گوشت قرمز
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام گفت: قیمت دام زنده در سه ماه گذشته 12 تا 15 هزار تومان کاهش داشته و این روند ادامه می‌یابد.
1398/02/31

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهادکشاورزی به نقل از روابط عمومی شرکت سهامی پشتیبانی امور دام کشور، حمید ورناصری در نشست خبری امروز گفت: قیمت دام زنده در سه ماه گذشته 12 تا 15 هزار تومان کاهش داشته و قیمت لاشه گوسفندی به حدود 75 هزار تومان رسیده و با توجه به واردات انجام شده و ذخایر موجود، این روند کاهشی ادامه خواهد داشت.

وی اظهار داشت: با وجود این که قیمت مصوب مرغ 11 هزارو 500 تومان است، اما در حال حاضر این محصول در بازار با قیمت پایین‌تر از نرخ مصوب و به ازای هر کیلو بین 10 هزار تا 10 هزار و 500 در حال عرضه است.

این مسوول افزود: در این شرایط برای جلوگیری از ضرر تولیدکنندگان و افزایش انگیزه شان، شرکت پشتیبانی امور دام در حال خرید مرغ منجمد از تولیدکنندگان با قیمت 11500 تومان است.

هزینه تولید برای مرغداران کاهش می‌یابد

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام گفت: در نشست‌هایی که با تشکل‌های تولید کنندگان تخم مرغ برگزار کردیم مقرر شد تا ضمن کاهش هزینه تولید تخم مرغ، عرضه این محصول نیز با قیمت مصوب انجام شود.

حمید ورناصری تصریح کرد: قیمت مصوب عرضه تخم مرغ 13 هزار و 800 تومان به ازای هر شانه است، ولی در حال حاضر این نرخ در بازار به حدود 12 هزار تومان رسیده است و این موضوع سبب متضرر شدن مرغداران شده است.

وی افزود: برای جلوگیری از متضرر شدن مرغداران، مقرر شد تخم مرغ با قیمت مصوب عرضه شود و هزینه‌های تولید نیز برای مرغداران کاهش یابد.

این مسوول تاکید کرد: لازم است منافع مصرف کنندگان و تولیدکنندگان توامان دیده شود و کسی از این بابت متضرر نشود.

ورناصری با اشاره به تامین نهاده‌های دامی مورد نیاز کشور گفت: در سال 97 نه میلیون تن ذرت، یک میلیون و 500 هزار تن کنجاله سویا و 2 میلیون و 500 هزار تن جو در بخش نهاده‌های دامی وارد شده و این روند تامین در سال جاری نیز ادامه می‌یابد و هیچ مشکلی برای تامین نهاده‌ها وجود ندارد و مقدار موجود، بیش از نیاز داخلی است.

وی ادامه داد: ذرت، جو و کنجاله سویا با ارز دولتی وارد می‌شود و با قیمت مصوب به دست تولیدکنندگان می‌رسد، ضمن اینکه توزیع این نهاده‌ها در استان‌های مختلف از طریق ادارات جهاد کشاورزی صورت می‌گیرد و واردکنندگان نقشی در توزیع نهاده‌ها ندارند و این اقدام در راستای رعایت شدن نرخ مصوب انجام گرفته است.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام با اشاره به ادامه روند واردات دام زنده و گوشت قرمز اظهار داشت: سرانه مصرف گوشت قرمز کشور 900 هزار تن است که صد هزار تن آن از طریق واردات تامین می‌شود و این واردات در کنار افزایش تولید داخلی به روند کاهش قیمت این محصول در بازار کمک می‌کند.

وی تاکید کرد: واردات گوشت قرمز از اوایل اردیبهشت ماه تنها با ارز نیمایی انجام می‌شود و این روند تا تعادل کامل قیمت این محصول در بازار ادامه خواهد داشت.

تعداد مشاهده خبر43 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal