توسعه و ساخت گلخانه ها با همکاری کشور هلند
1398/01/26

شرکت شهرک های کشاورزی با هیات هلندی اعزامی به کشورمان در خصوص توسعه و ساخت گلخانه ها همکاری می کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک های کشاورزی، پیرو تفاهم نامه همکاری مشترک دو کشور ایران و هلند و به منظور تعامل نزدیک دو کشور که در حاشیه سفر وزیر جهادکشاورزی به کشور هلند منعقد شده بود، نشستی با حضور مشاورین کشاورزی، نوآوری ساخت گلخانه ها و کاردار کشاورزی سفارت هلند با مدیرعامل و اعضای هیات مدیره شرکت شهرک های کشاورزی به منظور توسعه و ساخت گلخانه ها تشکیل شد.

در این نشست مدیرعامل شرکت شهرک های کشاورزی گفت: پیرو تفاهم نامه همکاری مشترک دو کشور نیاز به دانش و تکنولوژی روز یک ضرورت در راه توسعه شهرک های گلخانه ای است.

مهندس علی اشرف منصوری اظهار داشت: تفاهمنامه مشترک و حضور دانشمندان هلندی به عنوان یک درگاه ارتباطی حائز اهمیت بیش از پیش بوده و با استقبال از دانشگاه ها، موسسات و مشاوران هلندی و کنسرسیوم موجود، جهت دسترسی به تکنولوژی و ارتقای دانش تولید، خواستار تعریف کمیته ای راهبردی برای آموزش مدیران عالی، سرمایه گذاران بخش و کارشناسان محیط های گلخانه ای هستیم.

وی آموزش و انتقال دانش روز در زمینه مطالعات، احداث سازه ها، دانش تولید، بالاخص تکنولوژی تولید هیبریدی، دانش تغذیه و حفظ نبات و زنجیره ارزش و بازار را به عنوان یک ضرورت بیان کرد.

منصوری وظیفه شرکت را راهبری و هدایت شهرک های کشاورزی عنوان کرد و افزود: با توجه به مشکلات اقلیمی کشور و شرایط اقتصادی حاکم، توسعه شهرک های کشاورزی از استراتژی ترین برنامه های پنجم و ششم توسعه و سیاست های کلان وزارت و کانون توجه دولت و مجلس است که بخش عمده این وظیفه به شرکت محول شده است.

به گفته وی، با توجه به مطالعات و آمایش انجام شده 270 هزار هکتار به عنوان اولویت اول مستعد ایجاد شهرک های کشاورزی شناسایی شده است که در افق 1404 و در برنامه توسعه، ایجاد 48 هزار هکتار شهرک گلخانه های هدفگذاری شده است.

مدیرعامل شرکت شهرک های کشاورزی تصریح کرد: در ایران و در شش سال اخیر سرعت توسعه گلخانه ها رشد 2 برابری داشته است.

کاردار کشاورزی سفارت هلند نیز در این نشست، تمامی گزینه های پیشنهادی آموزش و انتقال دانش و تکنولوژی را مطرح کرد و افزود: با متدهای آموزشی طراحی شده به صورت تلفیقی (تئوری و عملی) آمادگی داریم پس از دریافت نیازهای آموزشی و با در نظر گرفتن سطوح آموزشی مخاطبین و با بهره گیری از درگاه های دانشگاهی، پژوهشی و عملیاتی کشور هلند که جزو پیشروهای این تخصص و تکنولوژی هستند نسبت به انتقال دانش و تکنولوژی در تمامی سطوح همکاری کنیم.

تعداد مشاهده خبر108 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal