سازمان حفظ نباتات نقش کلیدی در تامین امنیت غذایی کشور دارد
1397/11/02

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی گفت: سازمان حفظ نباتات نقش کلیدی در تامین امنیت غذایی کشور دارد و متخصصان این حوزه سربازان گمنام نظام و پاسداران سلامت غذایی جامعه هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی،حجت الاسلام و المسلمین سیدرضا تقوی روز سه شنبه در سی و نهمین سمینار سالانه حفظ نباتات افزود: امنیت غذایی هر کشور یکی از ارکان امنیت ملی محسوب می شود و اگر در حوزه تغذیه، دشمن فشار آورد تا مشکل ایجاد کند، آنگاه مقاومت بسیار سخت خواهد شد.

وی با اشاره به اعمال تحریم ها اظهار داشت: به رغم وجود تحریم های دشمن وضعیت امنیت غذایی ما بهتر از بسیاری از کشورها است که بخشی از آن نتیجه تلاش دست اندرکاران و متخصصان سازمان حفظ نباتات است که از روییدنی ها و محصولات در برابر آفت و بیماری ها حفاظت می کنند.

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی با بیان این که نقش سازمان حفظ نباتات دفاعی است، تصریح کرد: این سازمان با برخورداری از علم و دانش کشور را در برابر هجوم و ورود آفات محافظت می کند.

وی افزود: به رغم نقش مهم و فعالیت های این سازمان در امنیت غذایی و کیفیت و کمیت محصولات، اما متاسفانه اهمیت کار آن به اندازه کافی شناخته نشده است.

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی بر به روز کردن دانش و اطلاعات دست اندرکاران و محققان حوزه حفظ نباتات تاکید کرد و گفت: ارتقای دانش می تواند مصونیت در حوزه غذایی مردم و محصولات در برابر آفات و بیماری ها ایجاد کند.

وی ادامه داد: این سازمان برای مصونیت سازی باید طرح و برنامه داشته باشد و افزایش آگاهی می تواند به مصونیت سازی و مشارکت مردم کمک کند.


تعداد مشاهده خبر205 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal