700 هزار تن سیب در سردخانه های کشور موجود است
1397/10/02

مدیرکل دفتر میوه های سردسیری و خشک وزارت جهاد کشاورزی موجودی سیب سردخانه های کشور را حدود 700 هزار تن اعلام کرد و گفت: امسال ذخیره کافی از این محصول برای مصرف داخلی و نیاز شب عید داریم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، دکتر شکراله حاجی وند در گفت و گو با خبرنگار ما افزود: امسال تولید 3 میلیون و 200 تا 400 هزار تن سیب در کشور پیش بینی شده است.

وی میزان صادرات سیب درختی در سال 96 را حدود 605 هزار تن عنوان کرد و اظهار داشت: این صادرات به کشورهای حوزه خلیج فارس، آسیای میانه و کمی هم به اروپا انجام شده است.

حاجی وند گفت: از ابتدای سال تا کنون نیز حدود 207 هزار تن صادرات سیب داشته ایم.

وی با بیان این که سال گذشته ذخیره سیب شب عید 20 هزار تن بود، تصریح کرد: برای ذخیره سازی شب عید امسال، به اندازه کافی و بیش از نیاز سیب موجود است.

مدیر کل دفتر میوه های سردسیری و خشک معاونت امور باغبانی درباره قیمت سیب نیز اذعان داشت: قیمت سیب متعادل است، اما از بارانداز به بعد قیمت این محصول بسیار متغیر می شود و از این رو دستگاه های نظارتی باید کنترل های لازم را انجام دهند.

وی تولید جهانی سیب را 90 میلیون تن عنوان کرد و گفت: ایران به لحاظ تولید پس از چین، آمریکا و هلند، رتبه چهارم جهان را دارد.


تعداد مشاهده خبر185 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal