اجرای 900 هزار هکتار سیستم های آبیاری تحت فشار در دولت تدبیر و امید
1398/03/01

معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی اظهار کرد: بیش از 900 هزار هکتار پروژه آبیاری تحت فشار در سطح کشور در دوران فعالیت دولت تدبیر و امید اجرا شده است که در طول تاریخ کشور در حوزه مدیریت منابع آبی و خاکی به این اندازه سرمایه گذاری نشده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی‏، علیمراد اکبری در مراسم افتتاح همزمان پروژه های عمرانی، اقتصادی و تولیدی بخش کشاورزی آذربایجان غربی به فرمان رییس جمهور افزود: پروژه 227 هزار هکتاری طرح احداث شبکه های آبیاری و زهکشی در ده استان کشور اعم از آذربایجان غربی، شرقی، اردبیل، ایلام ، کردستان، کرمانشاه، گلستان، خراسان رضوی، شمالی و جنوبی در دست اجراست که بیش از 95 درصد تجهیزات و امکانات این پروژه ها توسط تولید کنندگان داخلی تامین شده است.

اکبری ادامه داد: بیش از 20 هزار ماشین آلات سنگین و 7 هزار نیروی انسانی در اجرای این پروژه ها به کارگیری شده است و اجرای این طرحها با پیشرفت فیزیکی بالای 90 درصد در دست اجراست.

وی ادامه داد: این پروژه به عنوان یکی از ابر پروژه هایی است که 1.6 میلیارد مترمکعب آب را در سطح 227 هزار هکتار از اراضی مستعد کشور توزیع می کند.

معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی گفت : بزرگترین پروژه از این طرح در استان آذربایجان غربی در سطح 61 هزار و 570 هکتار در دست اجراست که نشان دهنده توجه دولت تدبیر و امید به منابع پایه تولید است.

اکبری ادامه داد: برای اجرای پروژه شبکه های زهکشی غرب و شمال غرب کشور 5 هزار میلیارد تومان هزینه شده است.

وی افزایش تولید محصولاتی مانند گندم، شکر و دانه های روغنی را مرهون افزایش بهره وری آب دانست.

تعداد مشاهده خبر98 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal