اختصاص 1500 میلیارد تومان برای اجرای طرح های آبخیزداری در سال 98
1398/02/9

رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از سازمان جنگل ها، فریدون حسنوند نمایند مردم اندیمشک در دیدار با مهندس خلیل آقایی، با اشاره به اینکه اکنون در بسیاری از رودخانه های فصلی و سیلاب ها مهار آب وجود ندارد، عنوان کرد: سازمان جنگل ها می تواند در این بخش کمک قابل توجه ای کند و با اجرای طرح های آبخیزداری و ساخت بندهای آبی، بندهای بتون غلتکی و پخش سیلاب در حوزه باغبانی، زراعت و دامداری بسیاری از نگرانی های مردم را برطرف کند.

رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی اقدامات سازمان جنگل ها را در استان های سیلخیز تاثیر گذار دانست و بر اجرای طرح های آبخیزداری جهت حفظ پوشش گیاهی و  جلوگیری از فرسایش خاک و سیل تاکید کرد.

*اختصاص 1500 میلیارد تومان به طرح های آبخیزداری در سال 98

در این دیدار خلیل آقایی رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور با ارائه گزارشی از اجرای طرح های آبخیزداری، به اختصاص 700 میلیارد تومانی اعتبارات از محل صندوق توسعه ملی در سال گذشته اشاره کرد و گفت: این اعتبارات با عنایت و موافقت مقام معظم رهبری، دولت و مجلس محترم صورت گرفته و با توجه به نیاز کشور و درخواست جوامع  محلی، کشاورزان و مسئولین استان ها، اقدامات آبخیزداری در سال 98 با قوت بیشتری در حال انجام است و امسال نیز از صندوق توسعه ملی رقمی حدود 1500 میلیارد تومان به اجرای طرح های آبخیزداری و آبخوانداری اختصاص داده شده است.

مهندس آقایی یادآور شد: در سال گذشته عملیات آبخیزداری در بیش از 6 هزار نقطه کشور، 350 شهرستان و 650 حوزه به مرحله اجرا در آمد و این رقم در سال 98 به 10 هزار نقطه افزایش می‌یابد.

او خاطر نشان کرد: سال گذشته سال کاری بسار مناسبی برای منابع طبیعی بود زیرا که انجام یک پروژه در منابع طبیعی و یا خارج از آن معمولاً چند سال زمان می برد اما  این اقدام سال گذشته در یک بازه زمانی کمتر از 6 ماهه به انجام رسیده است.

رییس سازمان جنگل ها، مراتع و ابخیزداری درباره سیل اخیر کشور نیز یادآور شد: اگرچه بارندگی ها مشکلاتی برای هموطنان عزیز ما ایجاد کرده است اما موجب موهبت و برکاتی نیز بوده است و انشاله در سال جاری دغدغه خاطر در زمینه  کم ابی تامین آب نخواهیم داشت.

تعداد مشاهده خبر52 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal