وزیر جهاد کشاورزی: «نیروی انسانی» سرمایه اصلی و اساس توسعه کشور است
1398/01/27

وزیر جهاد کشاورزی، «نیروی انسانی» را سرمایه اصلی کشور دانست و بر ضرورت تربیت، مدیریت و بهره گیری از این ظرفیت عظیم برای توسعه کشور تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، محمود حجتی در مراسم معارفه معاون جدید توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به این که 100 سال پیش، منابع نفت و گاز، موقعیت اقلیمی و منابع طبیعی به عنوان سرمایه های اصلی کشورها محسوب می شد، اظهار داشت: در حال حاضر نیروی انسانی اساس سرمایه کشورها به شمار می آید و کشورهایی که نیروی انسانی توانمند دارند، توسعه یافته اند.

وی به شرایط اقلیمی و محدودیت ها و وابستگی ژاپن در ذخایر اشاره کرد و افزود: در کشور ژاپن از مرحله آموزش ابتدایی و در کتب درسی به دانش آموزان می آموزند که این کشور از نظر منابع نفت و گاز و ... فقیر است و اگر کار نکنند بر اثر گرسنگی و سرما از بین خواهند رفت و یا با ناملایمات طبیعی مثل زلزله به طور دائمی روبرو هستند بنابراین نیروی انسانی خود را با آگاهی از شرایط و کاستی های اقلیم خود تربیت می کنند و با آموزش موثر، زمینه یافتن راهکارهای برطرف کردن مشکلات را فراهم می نمایند.

حجتی با بیان این که ژاپن از جمله کشورهای دارای اقتصاد برتر و بیشترین ذخایر طلا و ارزی است، ادامه داد : این کشور برای حل مشکلات اقلیمی با بهره گیری از نیروی انسانی توانمند دریا را خشک می کند و با کاشت برنج در آن که غذای اصلی مردم این کشور هست، نیاز خود را تامین می نماید در حالی که کشورهای بسیار غنی از نظر منابع وجود دارند که در فقر و قحطی زندگی می کنند و این موارد به موضوع تربیت نیروی انسانی بر می گردد.

وزیر جهاد کشاورزی، توسعه آموزش و تربیت نیروی انسانی مطابق با اقتضائات زمان و مکان را ضروری برشمرد و تاکید کرد: نیروی انسانی باید متناسب با تحولات و پیشرفت های دنیا به دانش، ابزار و امکانات روز تجهیز شود.

حجتی با اشاره به توصیه های دینی مبنی بر انجام تفکر پیرامون موضوعات مختلف، گفت: ظرفیت های بالقوه انسان نامحدود است و این تاکیدات در شریعت و سیره بزرگان دین بیانگر آن است که باید با بهره گیری از علم و عقل همه توانایی خود را برای حل مسائل و مشکلات کشور بکار گیریم.

وی افزود: منابع و ظرفیت های طبیعی و قانونی فراوانی در کشور وجود دارد که با تربیت نیروی انسانی توانمند، بهنگام و دارای انگیزه و همچنین زمینه سازی برای فعال شدن توانایی های بالقوه، امکان پیشرفت کشور فراهم می شود.

وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: با بهره گیری از ظرفیت های طبیعی و خدادادی و تلفیق آن با توان نیروی انسانی با دانش و بهنگام باید در مسیر افزایش تولید، درآمد و ثروت ملی، ایجاد اشتغال و تامین غذای مورد نیاز کشور تلاش کنیم.

حجتی با بیان این که همه ما کشورمان را دوست داریم و با اعتقاد و مسئولیت پذیری خواهان اعتلای همه جانبه ایران سرفراز هستیم، تاکید کرد: در شرایط فعلی که کشور توسط بدخواهان از همه سو تحت فشار تحریم ها قرار دارد، بهره گیری از نیروی انسانی توانمند و بهنگام برای عبور از این شرایط یک ضرورت است.

تعداد مشاهده خبر713 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal