وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد: آغاز پرداخت غرامت خسارت سیل به کشاورزان خوزستانی از 24 فروردین ماه
1398/01/22

وزیر جهاد کشاورزی پس از بازدید از سد کرخه، شامگاه چهارشنبه از خسارات سیلاب رودخانه های خوزستان به اراضی کشاورزی و کشت و صنعت های نیشکر از وضعیت مزارع نیشکر کشت و صنعت های امام خمینی و دهخدا و مزارع گندم کشاورزان منطقه شعیبیه در شهرستان شوشتر بازدید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی،بر اثر طغیان رودخانه دز عمده مزارع نیشکر دو مجتمع کشت و صنعت ذکر شده و چندهزار هکتار مزارع گندم کشاورزان در این شهرستان به ویژه در شعیبیه به طور کامل در سیلاب غرق و دچار خسارت شده است.

مهندس محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی پس از بازدید از وضعیت این مزارع با وجود گذشت پاسی از شب در جمع کشاورزان روستاهای این منطقه حاضر شد.

وزیر جهاد کشاورزی پس از شنیدن درد دل ها و در خواست های نمایندگان کشاورزان طی سخنانی گفت: پرداخت جبران خسارت آن دسته از کشاورزانی که مزارع خود را بیمه کرده اند از روز شنبه 24 فروردین آغاز خواهد شد.

وی افزود: برای آن دسته از کشاورزانی که بیمه نشده اند، با پیشنهاداتی که وزارت جهاد کشاورزی به دولت ارائه کرده،پس از تصویب نسبت به پرداخت خسارت به صورت بلاعوض و تسهیلات قرض الحسنه اقدام خواهد شد.

حجتی گفت: در روزهای آینده علاوه بر مزارع، موضوع پرداخت غرامت ایستگاه های پمپاژ، احشام شامل دام های سبک و سنگین، مرغداری ها و حوضچه های پرورش ماهی نیز بررسی می شود.

وی افزود: امهال 3 ساله بازپرداخت تسهیلات کشاورزان آسیب دیده از سیل نیز عملیاتی خواهد شد.

وزیر جهاد کشاورزی خاطرنسان کرد: دولت مصوباتی برای جبران خسارت سیل در استان های گلستان و مازندران داشته که قابل سرایت به خوزستان نیست زیرا اراضی خسارت دیده در استان های شمالی بیشتر دیم زار بوده و اراضی خوزستان آبی است بنابراین بررسی این موضوع نیز در دستور کار قرار دارد.

تعداد مشاهده خبر230 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal