وزیر جهاد کشاورزی خبر داد: مصوبه دولت برای پرداخت غرامت و استمهال بازپرداخت تسهیلات بخش کشاورزی مناطق سیل زده
1398/01/21

وزیر جهاد کشاورزی در ادامه سفر به مناطق سیل زده غرب کشور وارد استان لرستان شد و از اراضی کشاورزی، باغات و ایستگاه های پمپاژ حاشیه رودخانه کشکان در شهرستان پلدختر بازدید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، محمود حجتی در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران با اشاره به آسیب سیلاب به سردهنه ها، باغات و ایستگاه های پمپاژ اظهار داشت: با پشتیبانی های دولت و مشارکت مردم در تلاش هستیم تا نسبت به بازسازی و راه اندازی دوباره زیرساخت های بخش کشاورزی که در اثر سیل اخیر تخریب شده است، اقدام کنیم.

وی درباره پرداخت غرامت به تولیدکنندگان بخش کشاورزی گفت: صندوق بیمه کشاورزی در حال ارزیابی خسارت های وارد شده به بیمه گذاران این صندوق است و در برخی از مناطق که ارزیابی ها پایان یافته، پرداخت غرامت به بهره برداران آغاز شده است.

حجتی ادامه داد: بر اساس مصوبات دولت، خسارت سایر بهره برداران بخش کشاورزی که بیمه نیستند نیز جبران خواهد شد.

وی افزود: همچنین بازپرداخت تسهیلات بخش کشاورزی مناطق سیل زده استمهال می شود.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به تفاوت خسارت های بخش کشاورزی در استان های مختلف خاطرنشان کرد: هیات دولت مصوبه ای برای پرداخت خسارت بخش کشاورزی در استان های گلستان و مازندران داشت اما با توجه به تفاوت تاسیسات و تولید محصولات کشاورزی در استان های مختلف کشور و همچنین میزان خسارات وارد شده، این مصوبه نیازمند تصویب الحاقیه است که این موضوع را به دبیرخانه دولت و ستاد حوادث غیرمترقبه منعکس کرده ایم.

تعداد مشاهده خبر270 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal