يكشنبه 10 بهمن 1389
(پيلاتس)

پيلاتس ازمجموعه تمرينات ورزشي تخصصي ، تشكيل يافته است . اين تمرينات بدن و ذهن را بگونه اي درگير ميكند كه قدرت و استقامت تمام اعضاي بدن بالا رفته و عميق ترين عضلات بدن را مورد هدف قرار ميدهد . تمرينات پيلاتس فكر و درايت فرد بر روي عضله و چگونگي اجراي آن است . به مرور زمان با اجراي مكرر حركات ، ذهن انسان بدن را بهتر درك ميكند و آنرا توانمند تر و متعال مي سازد . همچنين حركات پيلاتس عضلات و مفاصلي را مورد هدف قرار ميدهد كه در فعاليت روزانه دگير هستند مانند : نشستن ، راه رفتن ، حمل كردن بار ، خم و راست شدن . تمرينات ورزشي پيلاتس باعث انجام حركات صحيح روزانه در بدن ميشود ، پيلاتس حركات ورزشي را بشكلي آموزش ميدهد كه مانع ايجاد صدمات ورزشي گردد.
فوايد اين ورزش
تقويت سيستم ايمني بدن  - تقويت قواي بدن (در پيلاتس مديتيشن و رهايي عضله وجود ندارد و اين امر در حين انجام تمرينات ورزشي ايجاد ميگردد)- كاهش دهنده دردهاي مهره اي و كمر – ايجاد كشيدگي در ظاهر اندام – بوجود آورنده شكل ظاهري بهتر اندام –  شكم صاف و كمر باريك – پيشرفت انعطاف و تعادل – افزايش قابليت تحرك مفاصل – حجيم كردن فضاي ريه و بالا بردن قابليت تنفس – تقويت سيستم قلبي و عروقي و بالابردن دامنه حركت مفاصل و عضلات
روش تمريني پيلاتس
سيستم منحصر به فردي است كه از حركات كششي و قدرتي تشكيل شده است . اين حركات موجب ايجاد انعطاف و قدرت در عظلات شده و موجب برقراري ارتباظ مستقيم بين ذهن و اندام ميگردد.

كلاسهاي پيلاتس جهت بانوان 12 جلسه روز هاي زوج   از ساعت 9:30لغايت 10:30 

مربي پيلاتس سركار خانم لهراسبي داراي گواهينامه مربيگري پيلاتس و سرپرست كميته امور مربيان انجمن ورزشي پيلاتس مي باشند .
 
 
(ماساژ)
 مجتمع فرهنگي ورزشي سبز آمادگي خود را در زمينه ارائه خدمات ماساژ جهت بانوان اعلام مي نمايند . اين خدمات توسط سركار خانم نوشين غالب يامچي مربي ارزنده كشورمان كه موفق با اخذ مدرك مربيگري در بسياري از رشته هاي ورزشي گرديده ارائه ميگردد كه ماساژ،  يكي از تخصص هاي  ايشان مي باشد

خدمات ماساژ مخصوص بانوان از شنبه تا پنج شنبه با هماهنگي قبلي ارائه مي
 
امروزه ماساژ از محبوبيت زيادي برخوردار شده است و درمانگران نه تنها در موسسات زيبايي و ورزشي به اين امر مي پردازند بلكه در كلينيكها و بيمارستان ها هم از ماساژ استفاده ميشود .
 
فوايد و تأثيرات ماساژ بر اندمهاي بدن                      
1)دستگاه عصبي : آرام بخش است و از بين برنده اختلالاتي نظير بي خوابي ، تنش ، سردرد و بيماريهاي ناشي از خون ميگردد .
2)دستگاه ماهيچه اي : برظرف كننده گرفتگي عضلات و ماهيچه ها ، نسوج فيبروزه شده و چسبندگي نسوج سفيد ناشي از زخمها كهنه مي باشد.
3) اسكلت بدن :اسكلت با ماساژ قوي ميشود بدين ترتيب كه با بهتر شدن گردش خون و لنف در عضلات ، گردش خون در استخوانها بهتر شده و نتيجه آن تغذيه بهتر و رشد بيشتر استخوانها و ساير دستگاهها ي بدن ماننددستگاه گردش خون ، لنفاوي ، تنفسي و گوارشي مي باشد .
4)پوست : ماساژ موجب طراوت ، زيبايي و شادابي پوست ميگردد.
 
فوايد ماساژ صورت
ماساژ صورت يكي از روشهاي مؤثر براي تسكين هر نوع سردرد است كه به علل مختلفي از قبيل استرس ، ناراحتيهاي گوارشي يا قاعدگي ايجاد مي شود . با ماساژ گردش خون صورت بيشتر ميشود و بدين ترتيب رنگ چهره بهتر شده وجوانتر و شادبتر به نظر مي آيد . ماساژ مرتب صورت چهره را سالها جوانتر نشان ميدهد و نياز به كشيدگي پوست نمي باشد .
 
ماساژ قبل از ورزش
عملكرد اوليه ي ماساژ قبل از هر نوع اقدام ورزشي ، بيشتر نيرو بخشيدن به جسم است تا آسايش روحي ، زيرا ماهيچه ها به رها شدن ، گرم شدن و آماده بودن نياز دارند تا فرد بيشتر احساس چابكي كند و طاقتش بالا رود و عملكردش بهتر شود.
ماساژ سختي ماهيچه ها را كه ممكن است طي رويدادهاي ورزشي رخ دهد را كاهش ميدهد . حركات ماساز قبل از هر نوع اقدام ورزشي نيرو بخش و تهييج كننده است .
 
ماساژ نوزادان
از آنجا كه جنين در شكم مادر در كيسه آب زندگي ميكند و در حركت است ، حس لمس شدن اولين احساسي است كه در جنين بوجود مي آيد . بعد از آنكه كودك سفر سخت بدنيا آمدن پشت سر گذاشت نيازمند آن است كه بطور مرتب گرماي لمس شدن را حس كند . در بسياري از فرهنگ ها قرنهاست كه نوزادان را ماساژ ميدهند امروزه در بخشي از هند و پاكستان و بعضي كشورهاي افريقايي ، ماساژ نوزادان و كودكان جزئي از برنامه روزمره زندگي آنهاست . ماساژ به رشد جسمي و عاطفي كودك كمك ميكند . شواهد نشان ميدهد كودكاني كه بطور مرتب ماساژ داده ميشوند معمولاً از نظر سلامتي كمتر دچار مشكل ميشوند . ضمناً در مقايسه با كودكان ديگر بهتر ميخورند و بهتر مي خوابند.
(
 
امتیاز دهی
 
 

 
 

 

 
 

 

 

 

 

بازگشت |
مهمان (portalguest)


Powered By Sigma ITID.