حوزه های نمایندگی ولی فقیه همگام با متخصصان فنی به پیشبرد اهداف و برنامه های بخش کشاورزی کمک کنند
1397/01/28

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی، از حضور فعال مسوولان و مدیران بخش کشاورزی در عرصه تولید و تامین نیاز مردم تقدیر کرد و گفت: این میزان تلاش و ارائه خدمات در بخش کشاورزی نشانگر قدرت و مدیریت نظام است که باعث امیدواری مردم می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، آیت‌الله سیدرضا تقوی در گردهمایی سراسری مسوولان حوزه‌های نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان‌ها و سازمان‌های تابعه در سالن توسعه وزارت جهاد کشاورزی، افزود: نگاه مقام معظم رهبری به بخش کشاورزی بسیار مثبت و امیدوارانه است و ایشان انتظار دارند تحرکات خوبی برای فرهنگ‌سازی در این بخش صورت گیرد که از وظایف اصلی ماست.

وی افزود: وزارت جهاد کشاورزی تلاش بسیار خوبی در جهت برآورده کردن نیازهای روزانه مردم دارد و روزانه تعدادی از معاونین، مدیران و ... در استان‌ها در حال بررسی، بازرسی و نظارت بر طرح‌های اجرایی در دست اقدام هستند و رسالت ما به عنوان متولیان بخش فرهنگی وزارتخانه این است که با اتکا به آموزه های دینی نسبت به تبلیغ و ترویج سیاست ها،برنامه ها،اقدامات و تلاش و خدمات دست‌اندرکاران بخش کشاورزی و انعکاس واقعیت‌ها به مردم اهتمام ورزیم.

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به نقش افکار عمومی در پیشبرد اهداف بخش کشاورزی،ادامه داد: ما باید با اطلاع رسانی و فرهنگ سازی سیاست ها و برنامه ها از ظرفیت افکار عمومی همگام با متولیان بخش فنی برای پیشبرد اهداف بخش بهره گیری نماییم و همبستگی و همگرایی لازم را برای ایجاد وحدت، هم‌آوایی و همراهی در کارها ایجاد کنیم.

آیت الله تقوی از تلاش مسوولان وزارت جهاد کشورزی در تامین مایحتاج مردم در ایام نوروز تقدیر و خاطرنشان کرد: تامین نیاز غذایی کشور برای 80 میلیون جمعیت کار ساده‌ای نیست، اما با حضور مدیران در صحنه تولید، خدمات و بازار، شاهد بودیم که امکانات بخش کشاورزی اعم از مواد پروتئینی، گوشت، لبنیات، میوه و ... در ایام نوروز در اختیار مردم قرار داشت.

وی افزود: در مدت کوتاهی که در این وزارتخانه مشغول به کار شده‌ام با دریافت اخبار بخش کشاورزی از طریق پایگاه خبری وزارت جهاد کشاورزی،به اعتقاد من اطلاع‌رسانی مناسبی در فضای مجازی در خصوص فعالیت‌های بخش کشاورزی صورت می گیرد به طوری که از این طریق حضور مسوولان رده بالای وزارت هر روز حتی در تعطیلات نوروزی، در استان‌ها، در مزرعه و در عرصه عملیات، اطلاع رسانی شده و تلاش آنها در این بخش تحسین‌برانگیز و باعث دلگرمی و نشاط کارکنان و بهره‌برداران بخش کشاورزی است.

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی، کار برای کشور را نوعی عبادت برشمرد و افزود: عبادت فقط به نماز و روزه نیست، زیرا کسی که در جهت رفع مشکلات کشور تلاش می‌کند، در حال عبادت است.

وی با بیان این که باید به کار ارزش داد و کارها را وسیع‌تر دید و به عنوان یک ارزش مطرح کرد، بیان داشت: با کار و مدیریت جهادی کشور ساخته می‌شود و رسالت ما به عنوان یک مبلغ دینی این است که در کنار متخصصان بخش کشاورزی در مراکز خدمات کشاورزی، دهستان‌ها و عرصه تولید در معرفی و تشویق آنان در پیشبرد اهداف بخش کشاورزی اثرگذار باشیم و با پرداختن به مشکلات موجود بخش همچون مساله آب و بد مصرفی آن به حل مسایل این بخش کمک نماییم.


تعداد مشاهده خبر162 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal