خط اعتباری 600 میلیارد تومانی پرداخت تسهیلات به صادرکنندگان 5 محصول باغی
1396/09/04

معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی گفت:خط اعتباری 600 میلیارد تومانی با عاملیت بانک کشاورزی برای پرداخت تسهیلات به صادرکنندگان پنج محصول باغی ایجاد شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، مهندس محمدعلی طهماسبی در سفر به ارومیه با اشاره به این که خط اعتباری 600 میلیارد تومانی با عاملیت بانک کشاورزی برای پرداخت تسهیلات به صادرکنندگان پنج محصول سیب، خرما، پسته، زعفران و کشمش ایجاد شده است،اظهار داشت: به منظور بهره مندی تولیدکنندگان از ارزش افزوده محصولات تولیدی خود برای ایجاد صنایع سورتینگ و بسته بندی محصولات کشاورزی تسهیلات با نرخ سود 15 درصد از خط اعتباری مکانیزاسیون کشاورزی پرداخت می شود.

وی با بیان این که استان آذربایجان غربی با بیش از یک میلیون و 200 هزار تن تولید سیب درختی رتبه اول را در کشور دارد،اذعان داشت: با توجه به کیفیت مطلوب سیب تولیدی استان،این محصول به کشورهای پاکستان افغانستان ترکمنستان و عراق صادر می شود.

طهماسبی با اشاره به صادرات بیش از 80 هزارتن سیب از ابتدای سال حاری تاکنون گفت:بیش از 47 هزارتن از سیب های صادراتی از آذربایجان غربی بوده است.

وی پیش بینی کرد: امسال 700 هزارتن سیب درختی ایران به بازارهای هدف صادر شود.

طهماسبی یادآور شد:با توجه به میزان تولید و کیفیت مطلوب سیب آذربایجان ‌غربی، هم اکنون میز سیب کشور در این استان تشکیل و پیگیری های لازم جهت تشکیل "زنجیره صادرات سیب کشور" نیز در آذربایجان غربی هم در حال انجام است.

معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد: جایگزینی تدریجی باغات قدیمی سیب با ارقام جدید و پایه کوتاه، اجرای سیستم های نوین تولید،سورت و بسته بندی و همچنین توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی با تقویت تشکل های این بخش از برنامه های وزارت جهاد کشاورزی است. طهماسبی توسعه تولید گیاهان دارویی و عرقیات گیاهی را از اولویت های وزارت جهاد کشاورزی عنوان کرد و افزود:به منظور جلوگیری از خام فروشی، استفاده از روش های نوین در تولید عرقیات و اسانس های گیاهی ضروری است.

معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی بر لزوم توسعه کشت گل محمدی و صنایع فرآوری آن تاکید و خاطرنشان کرد: صادرات فراورده های گل محمدی و زعفران سالانه بیش از 400 میلیون دلار برای کشور ارزآوری دارد.

تعداد مشاهده خبر285 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal