1 هزار میلیارد تومان تسهیلات به عشایر اختصاص یافت
1398/02/18

 رئیس سازمان امور عشایر ایران از اختصاص یک هزار میلیارد تومان تسهیلات به عشایر طی سال های 94 تا 97 خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان امور عشایر ایران، کرمعلی قندالی در مراسم معارفه مدیرکل امور عشایر کرمانشاه با اشاره به اینکه عشایر شهدای بسیاری را در راه دفاع از نظام تقدیم انقلاب کردند، گفت: عشایر مردمی نجیب، ساده زیست، کم توقع، کم هزینه و تولید کننده واقعی هستند که سالیان سال گنجینه منابع طبیعی و مسائل محیط زیستی را برای ما حفظ کردند.

وی با بیان اینکه جمعیت عشایری کشور یک میلیون و 200 هزار نفر در قالب 213 هزار خانوار است، افزود: این جمعیت 1.8درصد جمعیت کل کشور را تشکیل می‌دهند و 25 درصد گوشت قرمز که معادل بالای 190 هزار تن است را تولید می کنند.

قندالی با تاکید بر اینکه 59 درصد سطح کشور حوزه قلمرو عشایر اعم از ییلاق و قشلاق و زیست بوم است، گفت: شاید نتوانستیم این ظرفیت‌ها را به خوبی بین جوامع تصمیم گیر و تصمیم ساز توزیع کنیم اما طی چهار سال گذشته دولت، مجلس و دستگاه‌های مرتبط به حوزه عشایر توجه ویژه ای داشتند.

رئیس سازمان امور عشایر ایران با بیان اینکه از محل تخصیص مالیات بر ارزش افزوده بسیاری از پروژه‌ها در مناطق عشایری اجرا شده، افزود: در دو سال گذشته بیش از 260 میلیارد تومان از محل اعتبارات مالیات بر ارزش افزوده در ردیفی برای خریدهای مربوط به این سازمان تخصیص یافته است.

وی با اشاره به توزیع تسهیلات میان عشایر، عنوان کرد: از سال 94 تا سال 97 یک هزار میلیارد تومان تسهیلات به عشایر اختصاص یافته است.

قندالی خاطر نشان کرد: ظرف چهار سال اخیر بیش از 270 وسیله نقلیه مجهز از سوی سازمان امور عشایر ایران به استان‌ها تخصیص یافت و سال گذشته نیز90 دستگاه کامیون تانکر آبرسان و120 دستگاه ماشین کمک دار در امور عشایر استان ها توزیع سبب نوسازی 60 درصد ناوگان عشایری شد.

رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: با موافقت مقام معظم رهبری امسال 230 میلیارد تومان از محل صندوق توسعه ملی برای آبرسانی و شبکه‌های مورد نیاز آب عشایر تخصیص خواهد یافت.

وی با بیان اینکه امسال 300 میلیارد تومان تسهیلات در اختیار عشایر قرار می‌گیرد، گفت: امسال به جز تشکل‌ها از جایی تقاضای نهاده نمی‌کنیم بنابراین تشکل‌ها باید به اندازه کافی نهاده‌ها را با اولویت تهیه از مبدا با داشتن کارت بازرگانی تهیه کنند.

گفتنی است در پایان این مراسم از زحمات احمدی مدیرکل پیشین امور عشایر کرمانشاه تقدیر و بهزاد محمدی به عنوان مدیرکل جدید امور عشایر استان کرمانشاه معرفی شد.

تعداد مشاهده خبر76 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal