افتتاح و آغاز عملیات اجرایی 437 پروژه عمرانی و تولیدی بخش کشاورزی استان سمنان
1397/09/13

437 پروژه عمرانی و تولیدی بخش کشاورزی استان سمنان با فرمان رئیس جمهوری و توسط وزیر جهاد کشاورزی به طور همزمان بهره برداری و یا عملیات اجرایی آن آغاز شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی در آیین افتتاح همزمان این طرح ها که به صورت ویدئو کنفرانس در باغ توتستان جدید الاحداث در شهرستان گرمسار برگزار شد، اظهار داشت:در این سفر تعداد 434 پروژه عمرانی و تولیدی در زیر بخش های آب و خاک ، صنایع تبدیلی و تکمیلی و طرحهای گلخانه ای ، آبخیزداری ، دام و طیور و شیلات با اعتباری معادل 319 میلیارد تومان از محل منابع عمومی، تسهیلات بانکی و سرمایه گذاری بخش خصوصی با ایجاد اشتغال جدید به تعداد 1333 نفر در استان، همزمان افتتاح و به بهره برداری می رسد و همچنین 3 پروژه با اعتباری معادل 90 میلیارد تومان عملیات اجرایی آن آغاز می شود.

وی گفت: تعداد 130 پروژه طرح آبیاری تحت فشار در سطح 5800 هکتار با اعتباری معادل 77 میلیارد تومان به بهره برداری می رسد.

حجتی خاطرنشان کرد: از اول انقلاب تا پایان سال 91 معادل 16200 هکتار آبیاری تحت فشار انجام شده و از سال 92 تاکنون 16700 هکتار عملیات اجرائی سیستم های نوین آبیاری معادل حدود ( 103 درصد) در این دولت انجام شده است و به این ترتیب حجم پوشش سامانه های نوین آبیاری به بیش از 32900 هکتار (دو برابر) رسیده است.

وزیر جهاد کشاورزی اظهار کرد: 15 واحد گلخانه ای سبزی و صیفی و تولید گل به مساحت 36 هکتار با ظرفیت 12600 تن و مبلغ 61.6 میلیارد تومان سرمایه گذاری در شهرستان های استان به بهره برداری می رسد.

وی خاطرنشان ساخت: 10 پروژه آبخیزداری به مساحت 15000 هکتار با اعتبار 14.6 میلیارد تومان به بهره برداری می رسد، که با افتتاح این طرحها حجم طرح های آبخیزداری اجراشده در استان به 500 هزار هکتار افزایش می یابد که بیش از 125 هزار هکتار آن در این دولت انجام شده است.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به این که 30 پروژه توسعه گیاهان دارویی در سطح 553 هکتار با اعتبار 11 میلیارد تومان به بهره برداری می رسد گفت: مجموعا سطح زیر کشت گیاهان دارویی به 2000 هکتار افزایش می یابد که 1100 هکتار در این دولت انجام شده است.

وی یادآور شد: در دو سال اخیر کشت باریجه با هدف اشتغالزایی در سطح 10000 هکتار مراتع استان با شیوه دست کاشت انجام شده است.

حجتی،اظهار داشت:پروژه های تکثیر و پرورش ماهی تیلاپیا به ظرفیت 2 میلیون قطعه و 500 تن با اعتبار 5 میلیارد تومان، طرح احداث گلخانه به مساحت 11 هکتار با اعتبار 75 میلیارد تومان و همچنین پروژه توسعه و بهره برداری خارشتر به مساحت 1000 هکتار با اعتبار 10 میلیارد تومان عملیات اجرایی آنها آغاز می شود.

وی گفت:پروژه ای که هم اکنون خدمت حضرتعالی گزارش می شود، سامانه آبیاری تحت فشار باغ توتستان جدید الاحداث در شهرستان گرمسار در زمینی به مساحت 50 هکتار، با سرمایه گذاری 750 میلیون تومان با استفاده از سهم آورده شخصی و منابع صندوق توسعه ملی با اشتغالزایی 10 نفر در سال 1396 در راستای افزایش تولید توسط یکی از تحصیلکردگان جوان کشورمان که محقق است و از کودکان امداد بوده اجراء شده در منطقه می تواند موثر باشد. در صورتی که اجازه بفرمائید این طرح ها مورد بهره برداری قرار بگیرد.

سپس، رئیس جمهوری با تشکر از فعالان بخش کشاورزی و کسانی که در زمینه ابادانی این استان و ایران فعالیت می کنند،اظهار داشت:برای ما جای افتخار است که امروز 437 طرح با سرمایه گذاری 319 میلیارد تومان و اشتغالزایی جدید 1333نفر به طور همزمان افتتاح می شود.

دکتر روحانی اضافه کرد:این که جوانی در سایه امداد پرورش یافته و مراحل دانشگاهی را گذرانده و امروز یک محقق و سرمایه گذار است و برای اشتغال یک هزار نفر برنامه ریزی کرده،این خیلی برای ما مهم است و برای داشجویان و دانشگاهیان ما و همه مردم وفادار این سرزمین درس بزرگی است که یک نفر می تواند با اتکا به خود این چنین رشد کند و خدمت کند.

در ادامه،رئیس جمهوری فرمان افتتاح 437 طرح بخش کشاورزی استان سمنان را صادر کرد.
تعداد مشاهده خبر317 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal