دولت یازدهم با پرداخت تسهیلات بلاعوض از اجرای طرح های آبیاری نوین حمایت می کند

وزیر کشور گفت: دولت تدبیر و امید با حمایت از اجرای طرح های آبیاری نوین در بخش کشاورزی در پی کاهش مشکل کم آبی در کشور است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایرنا، عبدالرضا رحمانی فضلی روز یکشنبه در جریان بازدید از روند اجرای 2 طرح آبیاری تحت فشار در باغ های منطقه جمال آباد و روستای قدیم آباد قزوین افزود: دولت برای اجرای طرح های آبیاری نوین در بخش کشاورزی تسهیلات ویژه و قابل توجه ای ارائه کرده است و بخش بزرگی از هزینه های مربوط به آن را تقبل می کند.
وی با بیان اینکه اجرای این طرح ها از ارزش بالایی برخوردار است چرا که به حفاظت از منابع آبی کشور کمک می کند،اظهار امیدواری کرد با توسعه اجرای طرح های آبیاری نوین، میزان مصرف آب در بخش کشاورزی کاهش یابد و از میزان بهره برداری از سفره های آب زیرزمینی کم شود.
استاندار قزوین نیز در این بازدید گفت: از ابتدای انقلاب تا پیش از دولت تدبیر و امید، 20 هزار هکتار از اراضی کشاورزی این استان زیر پوشش آبیاری های نوین قرار داشت.
فریدون همتی ادامه داد: در دولت یازدهم اجرای روش های آبیاری مدرن در سطح 25 هزار هکتار از زمین های کشاورزی استان قزوین در دست اجرا است که کار مربوط به اجرای این طرح ها در پنج هزار هکتار به پایان رسیده است.
در سفر رئیس جمهوری به قزوین در مهر ماه امسال، تجهیز 20 هزار هکتار از اراضی کشاورزی این استان به روش های آبیاری نوین مورد تصویب قرار گرفت.
طرح آبیاری نوین در 85 هکتار از باغ های قدیم آباد با پنج میلیارد و 950 میلیون ریال اعتبار و طرح آبیاری نوین در 14 هکتار از باغ های منطقه جمال آباد با یک میلیارد ریال اعتبار، 2 طرحی بودند که وزیر کشور در جریان سفر به قزوین از آنها بازدید کردند. 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
تعداد بازديد از سايت: 121258867
تعداد بازديد زيرپورتال: 11501132
اين زيرپورتال امروز: 2892
تعداد بازديد اين صفحه: 1729312
در امروز: 16503
اين صفحه امروز: 1245
 

???? ???? ??? ?? ???? ????? ?? ????? ???? ??????? ?? ???? ©                                                                                                          
خانه | بازگشت |
مهمان (portalguest)


Powered By Sigma ITID.