وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد: رشد اقتصادی 5.7 درصدی بخش کشاورزی در 9 ماه سال جاری/ 1.6 میلیون تن شکر امسال تولید شد/مزیت ایران در تولید و صادرات محصولات باغی
1395/12/24 سه شنبه
وزیر جهاد کشاورزی از رشد اقتصادی 5.7 درصدی بخش کشاورزی در 9 ماه سال جاری خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، محمود حجتی با اشاره به اینکه بخش کشاورزی در سالی که گذشت، رشد خوبی را با توجه به شرایط داشت ، گفت : ایران در تولید محصولات باغی دارای مزیت‌های زیادی است و بخش عمده ای از صادرات بخش کشاورزی‌ ما مربوط به محصولات باغی و میوه‌ها و غیره می شود و به خاطر تنوع اقلیمی که داریم کشوری باغی هستیم.
حجتی خاطرنشان کرد : در زمینه محصولات باغی تقریباً نیازی به واردات نداریم و صادرکننده هستیم.
وی تأکید کرد: بحثی که مربوط به واردات است، صرفاً به صورت محدود و توسط کارگزار دولتی و این هم به خاطر مشکلی که در ارتباط با پرتقال و سرمازدگی در مازندران، پیش آمد، انجام گرفت ، چون سرمازدگی متأسفانه خسارت بسیار زیادی را به کشاورزان و باغداران به ویژه مازندران، گیلان و گلستان تحمیل کرد.
وزیر جهاد کشاورزی گفت : دولت برای رفع مشکلات کشاورزان تلاش زیادی کرد و منابع خوبی را اختصاص داد البته آن میزانی که خسارت ایجاد شد با آنچه که دولت انجام داد ، قابل قیاس نیست ولی دولت هم به نظر بنده، با توجه به شرایط مالی که داشت توجه خوبی کرد که بنده به سهم خود هم از دولت و هم از همراهی مردم تشکر می‌کنم.
وزیر جهاد کشاورزی یادآور شد: بالاخره ایام شب عید است و مردم پرتقال سالم می‌خواهند و میزان حداقلی برای اینکه مردم دچار زحمت نشوند و مشکلی نداشته باشند به حد ضرورت و اضطرار وارد شد.
حجتی اظهار داشت: بخش کشاورزی در 9 ماه سال جاری نزدیک به 5.7 درصد رشد داشت که رشد قابل قبولی است در حالی که پیش‌بینی ما رشد 5 درصد بود که در نهایت شاهد عدد خوبی در بخش رشد کشاورزی بودیم.
وی با اشاره به تولیدات مناسب در برخی از محصولات کشاورزی خاطرنشان کرد : در بخش گندم بیش از نیازمان، تولید کردیم و اکنون 9 میلیون تن گندم ذخیره داریم که عدد بسیار خوبی است و بیش از پیش بینی ذخایر استراتژیک ماست.
وزیر جهاد کشاورزی گفت : همچنین در محصولاتی مانند شکر رشد تولید خوبی داشتیم و امسال نیز با تولید یک میلیون و 610 هزار تن رکورد تولید شکر را داشتیم که نسبت به سال 92 نشان دهنده رشد 50 درصدی است.
وی افزود : در سایر محصولات از جمله محصولات باغی و دامی رشد خوبی گزارش می شود و در تولید میگو از 10هزار تن در سال 92 به حدود 22هزار تن در سال جاری رسیده‌ایم.
حجتی گفت : در موضوع بهره‌وری هم به ویژه در زمینه بهره‌وری آب سرمایه‌گذاری های سنگینی شده است.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
تعداد بازديد از سايت: 121258818
تعداد بازديد زيرپورتال: 11501112
اين زيرپورتال امروز: 2872
تعداد بازديد اين صفحه: 1729301
در امروز: 16454
اين صفحه امروز: 1234
 

???? ???? ??? ?? ???? ????? ?? ????? ???? ??????? ?? ???? ©                                                                                                          
خانه | بازگشت |
مهمان (portalguest)


Powered By Sigma ITID.