عملیات مبارزه با آفت ملخ صحرایی در سطح 258 هزار هکتار انجام شد
1398/02/28

رئیس سازمان حفظ نباتات کشور گفت: مبارزه با ملخ صحرایی تاکنون در نزدیک به 258 هزار هکتار از زمین های کشاورزی، باغی و مراتع هشت استان جنوبی کشور انجام شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایرنا، محمدرضا درگاهی در حاشیه بازدید اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی از مناطق آلوده به ملخ صحرایی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: نخستین هشدار و اخطار از سازمان کشاورزی جهانی (فائو) مبنی بر احتمال حمله ملخ صحرایی اول بهمن سال گذشته به ایران اعلام شد.

وی ادامه داد: نخستین حمله ملخ صحرایی را هفت روز پس از این هشدار در بندر نخیلو استان هرمزگان داشتیم که بلافاصله اقدام های لازم برای مبارزه با این آفت در دستور کار قرار گرفت.

رئیس سازمان حفظ نباتات کشور گفت: با توجه به حرکت دسته های زیاد ملخ صحرایی از بالای دریای سرخ تاکنون 147 ریزش را به کشور داشتیم که هشت استان را درگیر کردند.

وی تاکید کرد: ملخ صحرایی به عنوان آفت خطرناک در دنیا شناخته شده است به طوری که امنیت غذایی را مورد تهدید قرار می دهد.

درگاهی گفت: با تلاش همه مسئولان تاکنون این آفت به زمین های کشاورزی کشور نرسیده است.

وی با بیان اینکه امسال نخستین سالی نیست که بحث مبارزه با ملخ را داریم، تصریح کرد: این سطح از هجوم ملخ در ایران بی سابقه بوده است.

رئیس سازمان حفظ نباتات کشور گفت: ملخ صحرایی خطرناک ترین گونه ملخ است که در صورت حمله تهاجمی حتی پوست درختان را می خورند.

وی به کشاورزان توصیه کرد در صورت مشاهده این آفت مراتب را به نزدیکترین مرکز جهاد کشاورزی و یا مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان اطلاع رسانی کنند.


 

تعداد مشاهده خبر117 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal